Tym samym firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku oraz rozwija i doskonali swoje długoletnie doświadczenia w zakresie produkcji narzędzi VDE. To działające już od wielu lat przedsiębiorstwo rodzinne z niemieckiego Szwarcwaldu po raz pierwszy weźmie udział w jedynych na świecie wspólnych, specjalistycznych targach dla firm z branży elektrycznej, sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej, które odbędą się w dniach od 17 do 19 listopada w Hamburgu.
Podczas prac wykonywanych pod napięciem sprawą o priorytetowym znaczeniu jest zapewnienie absolutnego bezpieczeństwa użytkownikowi. Firma Wiha zaspokaja te wymogi swoją szeroką ofertą przyjaznych dla użytkownika narzędzi VDE, z których każde poddawane jest najsurowszym kontrolom jakości i certyfikowane przez niemiecki Instytut Kontroli i Certyfikacji VDE. Narzędzia Wiha VDE spełniają przy tym wszystkie wymogi określone dla prac z prądem przemiennym o napięciu do 1.000 V (AC) lub prądem stałym o napięciu do 1.500 V (DC). Ponadto produkty oznaczone są symbolem podwójnego trójkąta z podanym zakresem napięcia. Według międzynarodowej normy IEC 60900:2004 podana jest między innymi grubość izolacji ochronnej.
Firma Wiha może pochwalić się w tym roku pięcioma, równie innowacyjnymi narzędziami VDE. „Jako jedyny producent w tej branży posiadamy w ofercie asortyment narzędzi VDE zaprojektowanych specjalnie dla elektryków. Ich opracowanie nastąpiło w ścisłej współpracy z użytkownikami i znanymi instytucjami, jak Fraunhofer IAO (Institut für Arbeitswirtschaft und Organisation) w Stuttgarcie“ wyjaśnia Thomas Schlieter, Marketing Manager w firmie Wiha Werkzeuge GmbH.
Innowacja: nowa generacja szczypiec firmy Wiha
Firma Wiha prezentuje na targach GET Nord swoją nową generację szczypiec, ustalającą nowe standardy wzornictwa i funkcjonalności. Linia ta robi duże wrażenie dzięki bardzo atrakcyjnemu i nowoczesnemu wzornictwu produktów, obejmującemu cały asortyment oferowanych przez firmę szczypiec. Dzięki unikalnemu i ujednoliconemu wzornictwu firma Wiha zapewniła sobie wyjątkowość i niepowtarzalność swojej marki na rynku produkcji i sprzedaży szczypiec. Pod względem funkcjonalności swoich produktów firma Wiha oferuje dzięki zastosowaniu przegubu „DynamicJoint” w swoich narzędziach innowacyjne rozwiązanie o wysokich walorach użytkowych.
“Nowa geometria (40:60) połączeń ramion szczypiec do cięcia bocznego i szczypiec uniwersalnych zwiększyła efektywność cięcia do 40 % przy użyciu niewielkiej siły nacisku w porównaniu z tradycyjnymi szczypcami” wyjaśnia Thomas Schlieter, Marketing Manager w firmie Wiha. Dla użytkowników oznacza to uzyskanie maksymalnej efektywności cięcia przy minimalnym wysiłku - nawet po wykonaniu 1200 cięć. Ten wynik został także potwierdzony przez niemiecki Zakład Kontroli Technicznej TÜV Süd, który w niezależnym teście porównał dynamiczny przegub DynamicJoint z wyrobami renomowanych producentów i uznał ten produkt za niekwestionowanego zwycięzcę.
Obietnicą zastosowania najbardziej ergonomicznych rozwiązań kusi także wielokrotnie nagradzany model szczypiec Wiha Inomic VDE. Mocny i pewny chwyt, atrakcyjne wzornictwo i komfortowy sposób użytkowania sprawiają, iż są one niezawodnym partnerem w pracy. Ergonomicznie załamany kształt szczypiec umożliwia bezwysiłkową pracę i chroni poza tym stawy, ścięgna i mięśnie użytkownika. Mocne szczęki szczypiec i odporny na uderzenia korpus czynią ze szczypiec Wiha Inomic wytrzymałe narzędzie o długiej żywotności.
Innowacja w zakresie narzędzi wkrętowych VDE
Wszystkie innowacje wprowadzane są przez firmę Wiha z myślą o korzyściach, jakie mogłyby one przynieść jej Klientom. Na przykład wyjątkowa technologia slimTECHNOLOGY zastosowana w linii wkrętaków Wiha SoftFinish® electric zapewnia nieograniczony dostęp do montowanych elementów. Dzięki zintegrowanej izolacji i zastosowaniu rozwiązań, które zostały zbadane pod kątem spełniania standardów bezpieczeństwa i otrzymały pełną certyfikację niemieckiego Instytutu Kontroli i Certyfikacji VDE, w wyniku czego zostały oznaczone znakiem bezpieczeństwa GS uzyskano do 33 % smuklejsze trzonki. Charakteryzują się one, zarówno teraz jak i wcześniej ekstremalnie wysoką sprawnością i umożliwiają uzyskanie bardzo wysokich momentów skręcających przekraczających standardowe normy. Zorientowana na użytkownika koncepcja rozmiaru rękojeści wykonanej z przyjaznego dla skóry tworzywa umożliwia komfortowe użytkowanie narzędzia. Firma Wiha stosuje technologię slimTECHNOLOGY w trzech różnych liniach swoich produktów: slimFix (wkrętak standardowy), slimVario (system wymiennych bitów) i wkrętak dynamometryczny slimTorque. W segmencie markowych wkrętaków firma Wiha prezentuje ponadto jednobiegunowy próbnik napięcia z rękojeścią typu SoftFinish®.
Bezpieczeństwo użytkownika priorytetem firmy
Firma Wiha przedstawia jeszcze jedną światową premierę swojego produktu, a mianowicie szczypce do pierścieni zabezpieczających z precyzyjnymi końcówkami MagicTips. Thomas Schlieter: „W zastosowanych końcówkach zostały dodatkowo nacięte karby, które ‘chwytają’ pierścień zabezpieczający i unieruchamiają go podczas pracy. Innowacyjne rozwiązanie firmy Wiha prawie całkowicie zapobiega odskakiwaniu pierścienia zabezpieczającego." Końcówki z wysokosprawnej stali gwarantują wyraźnie wyższą odporność na obciążenia przez cały okres użytkowania narzędzia i w porównaniu z tradycyjnymi szczypcami osiągają dziesięciokrotnie dłuższą żywotność. Ze wszystkimi nowościami i pozostałymi innowacyjnymi rozwiązaniami w grupie narzędzi VDE można zapoznać się i przetestować je na stoisku Wiha Werkzeuge GmbH na targach Get Nord. Firma Wiha już teraz cieszy się na Państwa wizytę na stoisku nr 315, w hali B2.EG!
O firmie:
Firma Wiha jest jednym z wiodących, światowych producentów narzędzi ręcznych do użytku profesjonalnego w przemyśle i rzemiośle z siedzibą w Schonach w niemieckim Szwarcwaldzie. Już od ponad 70 lat nazwa Wiha to synonim innowacyjnych narzędzi o najwyższej jakości, takich jak wkrętaki, wkrętaki
dynamometryczne, klucze sześciokątne, bity, młotki, szczypce, narzędzia miernicze i węże przegubowe. Liczne wyróżnienia potwierdzają prawo firmy do pozycji lidera w zakresie funkcjonalności i wzornictwa produktów.Obecnie 650 pracowników firmy zajmuje się produkcją i sprzedażą ponad 3500 markowych narzędzi dla profesjonalistów.
Kontakt:
Marianne Müller
Marketing/ Messe- und Medienkommunikation [Marketing / Komunikacja z mediami i targami]
Telefon +49 (0) 7722 959-179
E-mail: marianne.mueller@wiha.com
Wiha Werkzeuge GmbH
Obertalstrasse 3-7
78136 Schonach, Niemcy
Telefon +49 (0)7722 959-0